Nejnovější snímky

Astronomické fórum - České fórum věnované atronomii, plné užitečných informací.
Cloudy Nights fórum - Mezinárodní (anglické) fórum věnované atronomii, plné užitečných informací.
Astrofotky.cz - Veřejná galerie plná dechberoucích obrázků od českých astrofotografů.
AAM - Amatérský astrofotograf měsíce - Soutěž o astrofotku měsíce. Soutěž se nedávno rozšírila z českých luhů a hájů i do ostatních východo evropských zemí.
ČAM - Česká astrofotografie měsíce - Další soutěž o astrofotografii měsíce. Českou astrofotografii měsíce vyhlašuje Česká astronomická společnost ve spolupráci s Hvězdárnou v Úpici.
Catching the Light - Web zahraničního astrofotografa Jerry Lodrigusse. Spousta rad ohledně focení noční oblohy a následného zpracování snímků. Vřele doporučuji i jeho placené publikace, které se dají koupit na CD. Publikace "An Advanced Guide to Astrophotography with DSLR Cameras" obsahuje opravdu značné množství velmi užitečných rad pro focení zrcadlovkou, které by jste velmi těžko hledali v takto ucelené podobě na internetu. Cena těchto publikací je směšná v porovnání s cenou mé astrotechniky.
IP4AP - Web věnovaný zpracování snímků v programu Adobe Photoshop. Vše je podáno v podobě video tutorialů s podrobným komentářem. Většina videí je zpoplatněna, ale opět platí to samé, jako u předchozího odkazu ... cena je v porovnání s veškerou tou technikou směšná. Videa se dají koupit na DVD, nebo pres Paypal zaplatit online verzi (po zaplacení Vám bude doručen email s url odkazem na videa).